VPIS (napredovanje) V VIŠJI LETNIK

Študenti se vpisujejo (napredujejo) v višje letnike, če so izpolnili s študijskim programom in Statutom UM določene obveznosti. Pogoji za vpis v višji letnik oz. napredovanje v višji letnik so objavljeni tukaj.

Študentu, ki ni izpolnil vseh obveznosti, določenih za napredovanje v višji letnik, lahko Komisija za študijske zadeve FE UM na njegovo prošnjo izjemoma odobri vpis v višji letnik. Več preberite v navodilih za oddajo Prošenj za KŠZ FE UM, ki jih najdete tukaj.

PONAVLJANJE LETNIKA

Študent, ki ni opravil vseh obveznosti za napredovanje v višji letnik v istem študijskem programu, lahko enkrat v visokošolskem izobraževanju ponavlja letnik (v kolikor še ni zamenjal študijskega programa zaradi neizpolnjevanja obveznosti). O ponavljanju letnika odloča Komisija za študijske zadeve FE UM na podlagi prošnje študenta. Več preberite v navodilih za oddajo Prošenj za KŠZ FE UM, ki jih najdete tukaj.

Preberite tudi Navodila in prispevki-PONAVLJANJE v študijskem letu 2018/2019.

PODALJŠANJE STATUSA

Študentom vzporednega študija, študentom s posebnim statusom in študentom, ki imajo druge opravičene razloge (bolezen, ki traja najmanj 3 mesece v času predavanj ali 1 mesec v času izpitnih rokov, izobraževanje v tujini, aktivno delo v organih univerze oz. članice univerze, ali druge dalj časa trajajoče izjemne razmere, materinstvo, …) na njegovo prošnjo status podaljša, vendar največ za eno leto. Več preberite v navodilih za oddajo Prošenj za KŠZ FE UM, ki jih najdete tukaj.

KAKO UREDITI VPIS V ŠTUDIJSKO LETO 2018/2019

Vpis v absolventsko leto in vpis (napredovanje) v višji letnik opravite takoj, ko ste izpolnili pogoje za napredovanje v višji letnikE-VPIS lahko uredite od 10. 8. 2018 dalje v vašem AIPS računu, kjer so objavljena navodila za izpolnjevanje:

• ob e-vpisu morate izpolniti tudi Anketo o pedagoškem delu in obremenitvi študentov;
  • pred vpisom v študijsko leto 2018/2019 morate imeti poravnane vse finančne obveznosti do fakultete preteklega študijskega leta.

Vpis v 2. oz. 3. letnik, vpis v absolventsko leto - REDNI ŠTUDIJ - I. stopnja (VS, UN) in II. stopnja (MAG)
Vabilo (navodilo) za vpis 2018/2019

Vpis v 2. oz. 3. letnik, vpis v absolventsko leto - IZREDNI ŠTUDIJ - I. stopnja (VS) in II. stopnja (MAG)
Vabilo (navodilo) za vpis 2018/2019

Priloge:

- Aneks k pogodbi o izobraževanju - v pripravi

- Izjava poroka o prevzermu dolga

Vpis v 2. oz. 3. letnik - IZREDNI ŠTUDIJ - III. stopnja (DR)
Vabilo (navodilo) za vpis 2018/2019 - v pripravi

Priloge:

Priloga predmetnika - Obr.: Potek študija - 2. letnik - v pripravi
Priloga predmetnika - Obr.: Potek študija - 3. letnik - v pripravi
- Izjava plačnika o plačilu stroškov študija - v pripravi
Izjava poroka - v pripravi

VPISNI LIST

Navodila za izpolnjevanje vpisnega lista so objavljena na vašem AIPS računu (https://aips.um.si/). Vpisni list je potrebno izpolniti (oz. preveriti točnost podatkov), ga natisniti, podpisati in ga posredovati v referat za študentske zadeve, skupaj s predmetnikom.

PREDMETNIK
Predmetniki so objavljeni na spletni strani http://www.fe.um.si/sl/ -> Študijski programi in so obvezna priloga vpisnega lista. Za posamezni program in letnik velja:

- za 1. letnik (VS, UN in MAG) - ponavljanje letnika

Ponavljanje letnika se ne šteje kot redno napredovanje, kar pomeni, da se v primeru sprememb študijskega programa študentu lahko določijo dodatne/nove študijske obveznosti, ki v posameznem študijskem letu veljajo za prvič vpisane študente, s katerimi bodo ponavljavci nadaljevali študij. V študijskem letu 2018/2019 so v veljavo stopili prenovljeni študisjki programi 1. in 2. stopnje.

S priznanimi in dodatnimi/novimi študijskimi obveznostmi boste seznanjeni po vpisu, v vašem e-indeksu (AIPS RAČUN)!

- za 2. letnik VS in UN
Ni posebnosti.

Predmetnik izpišite skupaj z vpisnim listom in ga priložite vpisnemu listu!

- za 3. letnik VS in UN ter 2. letnik MAG

Predmetnik za 3. letnik VS, UN in 2. letnik MAG - Izbirne učne enote/ module potrdite (izberete) ob e-vpisu. Nabor in izvedba izbirnih učnih enot in izbirnih modulov sta objavljena v Izvedba izbirnih učnih enot/ izbirnih modulov v 2018/2019.

Predmetnik izpišite skupaj z vpisnim listom in ga priložite vpisnemu listu!

- za 2./3. letnik DR
Predmetnik se izpiše skupaj z vpisnim listom! Poleg predmetnika priložite tudi s strani potencialnega mentorja podpisan obrazec "Vloga za potrditev študija na študijskem programu 3. stopnje Energetika (DR)".

- za ABSOLVENTSKO LETO

Predmetnika ni!