Obveznosti v tujini (ob prihodu na tujo inštitucijo)

Ob prihodu v tujino morate postoriti in urediti vse, kar vam je naložila tuja inštitucija. Obvezno se morate javiti njihovemu Erasmus koordinatorju, ki vam izda potrdilo o vašem prihodu.

Obveznosti po vrnitvi

Po prihodu domov študent mora Erasmus koordinatorju na FE predložiti dokazilo o študijskih rezultatih na partnerski instituciji. Potrdilo o študijskih rezultatih predstavlja običajno »Transcript of Records« ali drugo ustrezno potrdilo z ocenami opravljenih aktivnosti. V skladu s Pravilnikom o ECTS kreditnem sistemu študija se na osnovi predloženega potrdila se lahko izvede postopek priznavanja opravljenih obveznosti.

Erasmus koordinator na FE dokazila pregleda, prevede ocene (če je to potrebno) in izda potrdilo o ocenah. Potrjene ocene predmetov študentu nato vpiše referat FE.

O bivanju v tujini poročate Erasmus koordinatorju na FE in Erasmus koordinatorju na Univerzi v Mariboru.