9. julija 2019 je v Hotelu Mercure Maribor City Center v  Mariboru potekala konferenca '' The Fourth Workshop on Dynamical Systems and Applications''.

Konferenca, ki jo organizirala Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru v sodelovanju s Centrom za uporabno matematiko in teoretično fiziko Univerze v Mariboru, je delno podprta s strani  Javne agencije za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije.

Agencija financira izmenjavo slovenskih in kitajskih raziskovalcev v okviru bilateralnega projekta Bi-CN/18-20-009, ki trenutno poteka na Fakulteti za energetiko Univerze v Mariboru.  Konference so se poleg domačih strokovnjakov na področju dinamičnih sistemov udeležili še gostje iz Kitajske in Madžarske. Več o konferenci lahko preberete na spletni strani http://www.camtp.uni-mb.si/camtp/DSA/2019.