V petek, 24. 5. 2019 smo imeli na Fakulteti za energetiko obisk Javnega štipendijskega, razvojnega, invalidskega in preživninskega sklada RS.

Predstavniki Sklada so preverjali pravilnost izvajanja projekta Študija izvedljivosti in razvoj vetrne turbine za zaščito pred spomladansko pozebo, ki ga izvajamo v okviru javnega razpisa PKP 2017 – 2020 – 2. odpiranje. Nad predstavitvijo so bili navdušeni in preverjanje je bilo opravljeno z odliko.

Projekti so namenjeni spodbujanju krepitve sodelovanja in povezovanja visokošolskega sistema z okoljem (gospodarstvo, negospodarstvo), izvajanju modelov odprtega in prožnega prehajanja med izobraževanjem in gospodarstvom ter družbenim okoljem. V prvi vrsti pa je poudarek na študentih, ki ob podpori pedagoškega mentorja in delovnega mentorja iz gospodarstva pridobijo konkretne in praktične izkušnje v delovnem okolju, kompetence ter dodatna znanja že v času študija.

Projekte sofinancirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.