Dne 30. 6. 2020 je potekala zaključna predstavitev rezultatov študentskih projektov.

Na Fakulteti za energetiko UM smo v letu 2020 izvajali dva projekta v sklopu Javnega razpisa »ŠIPK - Projektno delo z negospodarskim in neprofitnim sektorjem – Študentski inovativni projekti za družbeno korist 2016–2020 za študijsko leto 2019/2020« ter tri projekte v sklopu Javnega razpisa »PKP -  projektno delo z gospodarstvom in negospodarstvom v lokalnem in regionalnem okolju - Po kreativni poti do znanja 2017–2020«.

Predstavitev rezultatov je potekala na daljavo s pomočjo programskega orodja MS Teams v torek, 30. 6. 2020, po naslednjem dnevnem redu:

1. Uvodni pozdrav prodekana za raziskovalno dejavnost, izr. prof. dr. Sebastijana Semeta, s kratko predstavitvijo projektnega dela.

2. Predstavitev PKP projekta SOLARTEB - Degradacijski procesi pri sončnih elektrarnah.

3. Predstavitev PKP projekta TERMOFE - Optimizacija sončnih elektrarn v kombinaciji s toplotno črpalko.

4. Predstavitev PKP projekta  FEKOS - Uporabniška in energijska vrednost odpadkov rumenega in črnega zabojnika.

5. Predstavitev ŠIPK projekta POZEBA -  Vrednotenje preventivnih zaščitnih ukrepov pred pozebo.

6. Predstavitev ŠIPK projekta E-MOTOR -  Meritve karakteristik elektromotorja za pogon električnega vozila.

7. Razno.

Program sofinancirata Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.