Sodelavci fakultete so se od 28. 1. do 1. 2. 2020 mudili na znanstvenoraziskovalnem in strokovnem obisku v Istanbulu.

Fakulteta za energetiko Univerze v Mariboru sodeluje v ARRS (Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije) bilateralnem slovensko-turškem projektu ''Dinamična analiza biokemičnih sistemov z uporabo metod računske algebre''.

V sklopu omenjenega bilateralnega slovensko-turškega projekta sta se v času od 28. 1. 2020  do 1. 2. 2020 doc. dr. Brigita Ferčec in dr. Maša Dukarić iz Centra za uporabno matematiko in teoretično fiziko Univerze v Mariboru mudili na znanstvenoraziskovalnem obisku na Univerzi Yeditepe v Istanbulu.

Prav tako sta v tem času Univerzo Yeditepe v okviru programa Erasmus+ obiskali dve sodelavki fakultete iz strokovnih služb – Nataša Sokač in Jerneja Klemenčič. V času njunega obiska je bil med Fakulteto za energetiko Univerze v Mariboru in Fakulteto za elektrotehniko na Univerzi Yeditepe podpisan medinstitucionalni Erasmus+ sporazum za izmenjavo študentov in zaposlenih na obeh fakultetah.