V Bruslju je 19. in 20. septembra 2019 potekala zaključna konferenca projekta GRASPINNO.

V sodelovanju z drugimi projekti programa Interreg Mediterranean je bila konferenca organizirana kot skupen dogodek »Blue & Green Growth communities' joint event«. Prehod na modro in zeleno gospodarstvo v Sredozemlju praznuje tretjo obletnico skupnosti, kar predstavlja konec prvega in začetek novega prihajajočega obdobja. V okviru programa Interreg Mediterranean je povezanih 14 projektov, ki delujejo v skupnosti za prehod na zeleno in krožno gospodarstvo in 6 projektov, ki spodbujajo trajnostni razvoj modrega gospodarstva.

Prvi dan srečanja je bil namenjen vlogi teritorialnega sodelovanja za trajnostni razvoj, poslovnih inovacij in oblikovanja politik za bolj modro in zeleno gospodarstvo. Namen tega dogodka je bil razmislek o regionalnih strategijah pametne specializacije in kako v Sredozemlju krepiti trajnostni razvoj.

Drugi dan srečanja je bil namenjen predstavitvi priložnosti in problemov zelene in modre skupnosti, ki ju povezujejo med seboj.

Celotno konferenco so vodili predstavniki zelene in modre skupnosti ter člani evropsko ekonomsko – socialnega odbora.