»Varuhi Planeta« je spletna igra, namenjena mlajšim in starejšim otrokom. Ponuja bazo znanja (Zelena enciklopedija) s pomočjo katere lahko otroci osvojijo znanja o podnebnih spremembah, spoznajo različne vrste obnovljivih in neobnovljivih virov energije, osvojijo nasvete o varčevanju z energijo doma in v šoli, se naučijo pravilnega ločevanja in ravnanja z odpadki, itd. Kviz popelje igralca po poti od šole do doma in mu pokaže, kje okrog nas so viri energije in kako jih učinkovito izrabiti. Namen igre je spodbujati otroke k pravilnemu ravnanju glede izrabe energije za zaščito našega Planeta pred negativnimi vplivi. Vabljeni k raziskovanju, prebiranju nasvetov o učinkovitem ravnanju z energijo ter predvsem da osvojeno znanje prenesete tudi svojim prijateljem in znancem.

Dostop do spletne igre je na naslovu http://www.planetdefenders.si/