V okviru mednarodnega evropskega projekta Interreg GRASPINNO bo 20. junija 2018 potekala druga delavnica v okviru živega laboratorija za zeleno javno naročanje.

V imenu Fakultete za energetiko UM in Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM z veseljem vabimo vse zainteresirane, da se udeležijo druge delavnice v okviru živega laboratorija za zeleno javno naročanje, ki bo potekala 20. junija 2018 v Podčetrtku, Slovenija.

Evropski projekt Interreg GRASPINNO (2016 – 2019) ponuja podporo in strategijo pri odločanju inovativnim grozdom in poslovnim mrežam za doseganje zelene rasti, s poudarkom na zelenem e-naročanju učinkovite rabe energije ali obnovljivih virov energije pri energetski obnovi javnih zgradb. Projekt sestavlja 11 partnerjev iz sedmih mediteranskih držav (Španija, Ciper, Grčija, Italija, Slovenija, Bosna in Hercegovina in Francija).

Na drugi delavnici bomo v okviru živega laboratorija partnerje/deležnike seznanili z inovativnimi rešitvami zelenega javnega naročanja, ki vodijo k prihrankom energije ter spodbujajo učinkovitejšo obnovo javnih zgradb (energetsko sanacijo). Predstavljene bodo pilotske aktivnosti (sanacije javnih zgradb) tudi drugih projektnih partnerjev. Cilj živega laboratorija je izboljšati znanje javnega sektorja pri upravljanju energetske učinkovitosti zgradb ter hkrati spodbuditi majhna in srednja podjetja (MSP), da sodelujejo na trgu zelene energije. Na delavnici bo zeleno javno naročanje in trajnostno obnovo javnih zgradb, predstavilo tudi ministrstvo za okolje in prostor.

Program:

Registracija udeležencev

Uvodni pozdrav

Fakulteta za energetiko, župan občine Podčetrtek

Predstavitev projekta GRASPINNO:

-          živi laboratoriji (Living Labs)

-          pilotske aktivnosti

Maršenka Marksel, FGPA UM

Klemen Sredenšek, FE UM

Zeleno javno naročanje:

-          zakaj?

-          ključni okoljski vplivi

Tatjana Orhini Valjavec, Ministrstvo za okolje in prostor

Orodje za spletno zeleno javno naročanje:

-          predstavitev orodja

-          vnašanje produktov

Klemen Sredenšek, FE UM

Mreža za prehod v krožno gospodarstvo

Dragica Marinič, ŠGZ

Trajnostna gradnja

Tanja Mencin, Ministrstvo za okolje in prostor

Odmor

Okrogla miza

Zaključek in mreženje - Pogostitev

Udeležba na dogodku je brezplačna.

Vabljeni!