Asistent Fakultete za energetiko že četrtič na reliju Dakar

Simon Marčič, asistent na Fakulteti za energetiko UM, se je letos že četrtič udeležil vzdržljivostnega relija Dakar, ki je tudi letos potekal v Južni Ameriki, in sicer v Peruju, Boliviji in Argentini. 40. tradicionalni reli se je pričel 6. januarja 2018, na njem pa je kot edini Slovenec sodeloval tudi Simon. V 14 dnevih so vozniki prevozili 14 etap v skupni dolžini skoraj 9.000 km, kar pet etap pa so vozniki preživeli na nadmorski višini nad 3.000 m.

Simon Marčič je ponovno nastopal v najtežjem razredu Originals, kjer udeleženci nimajo asistenčne podpore, zato je bila zanj dirka še toliko težja. Letos je Simon cilj dosegel brez poškodb, in sicer  na 13. mestu v svoji kategoriji. Simon je sicer prvi reli v letu 2014 predčasno končal zaradi zlomljenega zapestja, v letu 2016 je dirko kljub poškodbi rame končal na skupno 79. mestu, v lanskem letu pa je reli zaradi težje poškodbe golenice in mečnice predčasno končal. Ne glede na to, da je zaradi lanske poškodbe izpustil kar nekaj mesecev treningov, se je ponovno pogumno podal na najtežji reli na svetu in ga uspešno zaključil.