Fakulteta za energetiko se je v petek, 15. decembra 2017, predstavila na prednovoletnem raziskovalnem sejmu Univerze v Mariboru.

V prostorih podjetja Menerga d.o.o. je v petek, 15. decembra 2017, potekal drugi »Prednovoletni raziskovalni sejem Univerze v Mariboru«, ki sega je, tako kot preteklo leto, udeležila tudi Fakulteta za energetiko UM.

Raziskovalni sejem, ki ga je obiskalo 70 udeležencev iz gospodarstva in akademske sfere, je bil namenjen medsebojnemu neformalnemu druženju v želji po utrjevanju obstoječih in ustvarjanju novih raziskovalno-razvojnih in poslovnih povezav.

Med osmimi fakultetami Univerze v Mariboru, ki so predstavljale rezultate svojega sodelovanja z gospodarstvom, je bila tudi Fakulteta za energetiko. Fakulteta je predstavila dejavnosti in opremo laboratorijev, ki delujejo v okviru Inštituta za energetiko, predstavila je aktualne projekte ter znanstveno revijo Journal of Energy Technology.