Predstavnikom Mestne občine Velenje predstavljenih vseh pet študij izvedljivosti v okviru projekta eGUTS

V mesecu decembru 2016 se je uradno pričel izvajati 20 mesečni projekt Električni in zeleni transportni sistemi – eGUTS (»Electric, Electronic ang Green Urban Transport Systems«), katerega vodilni partner je Politehnična univerza Timișoara iz Romunije. Projekt eGUTS je 85% sofinanciran iz naslova programa Interreg Danube Transnational Programme.

Projekt eGUTS je nadaljevanje projekta GUTS. Usmerjen je k okolju prijaznim in varnim prometnim sistemom in uravnoteženi dostopnosti urbanih in podeželskih območij. S projektom si prizadevamo izkoristiti potenciale elektro mobilnosti med prebivalci in inštitucijami ter uvajanjem potrebne infrastrukture v mestu. V sklopu projekta je bilo pod vodstvom Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM ter Fakultete za energetiko UM izdelanih naslednjih 5 študij izvedljivosti:

1. Električne polnilne postaje v mestnih območjih;

2. Kolo z električno podporo ali e-avtomobil v urbanih transportnih sistemih;

3. Lokalna in regionalna politika za spodbujanje e-mobilnosti;

4. Električni avtobusi v javnem prevozu in

5. Predelava na električni pogon – standardi in načrti za samostojno predelavo vozil.

Predstavnika Fakultete za gradbeništvo, prometno inženirstvo in arhitekturo UM ter Fakultete za energetiko UM sta v torek, 12. 12. 2017, v prostorih Vile Biance predstavnikom Mestne občine Velenje in ostalim povabljenim predstavila vseh 5 študij izvedljivost.