Tuji gostujoči strokovnjak prof. dr. Nikola Rajaković

IMG 2574-1Fakulteta za energetiko v času od 7. do 10. marca 2017 gosti uglednega tujega strokovnjaka, prof. dr. Nikola Rajakovića iz Beograda. Profesor Rajaković v okviru projekta »Vključevanje gostujočih tujih strokovnjakov in visokošolskih učiteljev v pedagoški proces kot steber razvoja kakovosti procesa internacionalizacije na Univerzi v Mariboru« predava študentom Fakultete za energetiko na temo Pametne mreže v smislu novih tehnologij in programske opreme v elektroenergetiki.

Gostujoči tuji strokovnjak je priznan visokošolski učitelj/strokovnjak na področju elektroenergetskih sistemov. Trenutno je predstojnik Katedre za elektroenergetske sisteme na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Beogradu, od leta 1989 do 1991 je bil prodekan fakultete, od leta 2008 do 2011 je bil državni sekretar na Ministrstvu za rudarstvo in energetiko, svetovalec Svetovne banke… Izdal je članke v vodilnih revijah mednarodnega značaja, učbenike, monografije ter bo s svojimi izkušnjami zagotovo okrepil mednarodne kompetence študentov in učiteljev, prispeval k izmenjavi strokovnega znanja ter k razvoju študijske in raziskovalne dejavnosti.

MIZS manjši

Logo ESS V 2014 2020 slo manjši

The project is co-funded by the European Social Fund and the Ministry of Education, Science and Sport. The project is implemented within the framework of the Operational Programme for the implementation of the cohesion policy for the period 2014-2020, 10th priority axis: Knowledge, skills and lifelong learning to enhance employability; Investment priority: 10.1 Enhancing equal access to lifelong learning for all age groups in formal, non-formal and informal settings, upgrading the knowledge, skills and competences of the workforce, and promoting flexible learning pathways including through career guidance and validation of acquired competences; Specific objective: 10.1.3: Promoting flexible learning pathways and support high-quality career orientation for school-age youth at all levels of the education system